Üye Girişi

Şifremi Unuttum

Hakkında

Sille Sanat Sarayı 2011 yılında Konya'nın tarih kokan mahallesi Sille'de kuruldu. Reha Bilir'in liderliğinde bir araya gelen 11 fotoğraf sevdalısının kurduğu Sille Sanat Sarayı topluluğu fotoğraf sanatı adına yaptığı çalışmalarla önce ülke içinde, sonra da uluslararası alanda tüm dünyaya sesini duyurmayı başardı.
 Ülke içinde bir çok fotoğraf yarışmasının, çeşitli belediyeler ve kurumlar tarafından düzenlenen fotomaratonların, fotoğraf söyleşilerinin organizasyonunu gerçekleştiren topluluk yurt dışında da düzenlediği fotoğraf etkinlikleri ve fotoğraf gezileri ile bu alanda etkili bir konuma geldi. 
 Günümüzde ülkemizin dört bir tarafından ve dünyanın bir çok farklı ülkesinden 300'e yakın üyesi bulunan topluluğun başarıları arasında FIAP Dünya Kupasında 2012 yılında Dünya İkinciliği, 2016 yılında onunculuk ve 2017 yılında sekizincilik bulunuyor. Ayrıca 2016 yılında Büyükçekmece Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu - TFSF tarafından düzenlenen Türkiye Kupasının kazanılması da topluluğun başarıları arasında yer alıyor.
 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu-FIAP'a bağlı ILFIAP topluluk olan Sille Sanat Sarayı aynı zamanda FIAP'ın Türkiye'deki iki sergi salonundan biri olarak etkinliklerini sürdürmektedir.
 Kurulduğu günden bugüne kadar onlarca fotoğraf sergisine, gösteri ve söyleşilerine ev sahipliği yapan topluluğun kendi üyeleri arasında yaptığı yarışmalar da fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 Her yıl iki ayda bir düzenlediği üyeler arası yarışmalarda elde edilen sonuçlara bağlı olarak verilen "Sille Sanat Sarayı Kupası", gösteri yarışmaları sonucu verilen "Seyit Ali Ak Kupası", kısa video yarışmaları ile kazanılan "Yurdagül Özsavaşçı Kupası" topluluğun etkinlikleri arasında yer almaktadır.
 Üyeleri arasından başarılı çalışmaları olanlara verilen "Sille'de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü", Türk fotoğraf sanatına katkı sağlamış kişilere verilen "Türkiye'de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü", dünyada Türk fotoğraf sanatına katkı sağlayan kişilere verilen "Dünya'da Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü"nü her yıl gelenek haline getiren topluluk fotoğraf sanatına emek verenleri de ödüllendirmektedir.
 Ayrıca, üyelerinin fotoğraf çalışmalarına bağlı olarak elde ettikleri başarıları farklı derecelerde unvanlara dönüştüren topluluk bu alanda da üyelerini fotoğraf üretmeye teşvik etmektedir.    
SİLLE SANAT SARAYI BİR DERNEK DEĞİLDİR.

Devam
image_0
7.6.2020
Zerrin Erdilek
image_1
6.6.2020
Alper Kayalı
image_2
5.6.2020
Pelin Bilgiç
image_3
4.6.2020
Uğur AYDIN
image_4
3.6.2020
Feray Bilir
 • SİLLE SANAT SARAYINDA ROMAİN NERO AKŞAMI

  Devam

 • VELİ AYDOĞDU'NUN "HAYLAZ DAMLALAR" SANAL FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

  Devam

 • SRİ LANKALI FOTOĞRAFÇI PANDULA BANDARA SİLLE SANAT SARAYINA KONUK OLDU

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYINDA BAYRAMLAŞMA BULUŞMASI

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYI ÜYELERİ MAKEDONYA'NIN KUMANOVO FOTOĞRAF DERNEĞİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU

  Devam

 • GÜR GÜRELLİ İLE CAMERA RAW VE PHOTOSHOP BAĞLANTISI SEMİNERİ SONA ERDİ

  Devam

 • EROL DOĞANER İLE VAHŞİ DOĞANIN GERÇEK YÜZÜ

  Devam

 • SARAYIN SULTANLARI BEŞİNCİ KEZ BULUŞTU

  Devam

 • İZZET KERİBAR SİLLE SANAT SARAYI ÜYELERİ İLE BULUŞTU

  Devam

 • MAHALLEMDEN ANILAR KONULU YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI

  Devam

Sille Sanat Sarayı

İletişim

Bize Ulaşın

Adres

Şeyh Sadrettin Mahallesi, Turgutoğlu Sokak, No:32 Öncü Apt. Zemin Kat D:1 Meram - Konya

Telefon

0.332.3208284 - 0.542.7342888,

E-Posta

sillesanat@sillesanat.com

İletişim