Üye Girişi

Hakkında

Sille Sanat Sarayı 2011 yılında Konya'nın tarih kokan mahallesi Sille'de kuruldu. Reha Bilir'in liderliğinde bir araya gelen 11 fotoğraf sevdalısının kurduğu Sille Sanat Sarayı topluluğu fotoğraf sanatı adına yaptığı çalışmalarla önce ülke içinde, sonra da uluslararası alanda tüm dünyaya sesini duyurmayı başardı.
 Ülke içinde bir çok fotoğraf yarışmasının, çeşitli belediyeler ve kurumlar tarafından düzenlenen fotomaratonların, fotoğraf söyleşilerinin organizasyonunu gerçekleştiren topluluk yurt dışında da düzenlediği fotoğraf etkinlikleri ve fotoğraf gezileri ile bu alanda etkili bir konuma geldi. 
 Günümüzde ülkemizin dört bir tarafından ve dünyanın bir çok farklı ülkesinden 300'e yakın üyesi bulunan topluluğun başarıları arasında FIAP Dünya Kupasında 2012 yılında Dünya İkinciliği, 2016 yılında onunculuk ve 2017 yılında sekizincilik bulunuyor. Ayrıca 2016 yılında Büyükçekmece Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu - TFSF tarafından düzenlenen Türkiye Kupasının kazanılması da topluluğun başarıları arasında yer alıyor.
 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu-FIAP'a bağlı ILFIAP topluluk olan Sille Sanat Sarayı aynı zamanda FIAP'ın Türkiye'deki iki sergi salonundan biri olarak etkinliklerini sürdürmektedir.
 Kurulduğu günden bugüne kadar onlarca fotoğraf sergisine, gösteri ve söyleşilerine ev sahipliği yapan topluluğun kendi üyeleri arasında yaptığı yarışmalar da fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 Her yıl iki ayda bir düzenlediği üyeler arası yarışmalarda elde edilen sonuçlara bağlı olarak verilen "Sille Sanat Sarayı Kupası", gösteri yarışmaları sonucu verilen "Seyit Ali Ak Kupası", kısa video yarışmaları ile kazanılan "Yurdagül Özsavaşçı Kupası" topluluğun etkinlikleri arasında yer almaktadır.
 Üyeleri arasından başarılı çalışmaları olanlara verilen "Sille'de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü", Türk fotoğraf sanatına katkı sağlamış kişilere verilen "Türkiye'de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü", dünyada Türk fotoğraf sanatına katkı sağlayan kişilere verilen "Dünya'da Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü"nü her yıl gelenek haline getiren topluluk fotoğraf sanatına emek verenleri de ödüllendirmektedir.
 Ayrıca, üyelerinin fotoğraf çalışmalarına bağlı olarak elde ettikleri başarıları farklı derecelerde unvanlara dönüştüren topluluk bu alanda da üyelerini fotoğraf üretmeye teşvik etmektedir.    
SİLLE SANAT SARAYI BİR DERNEK DEĞİLDİR.

Devam
image_0
21.10.2019
Nevzat Turgay Işıkgöz
image_1
20.10.2019
M.Hadiye Ateş
image_2
19.10.2019
Gökalp Bilici
image_3
18.10.2019
HASAN BAYAR
image_4
17.10.2019
Zeynep Büyükçelen
 • KIBRIS'TA SİLLE SANAT SARAYI KARDEŞLİĞİ

  Devam

 • ASSOCIAZIONE FOTOAMATORİ "F. MOCHI" BFI ÜYELERİNİN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

  Devam

 • İTALYA'DAN IL CUPOLONE ÜYELERİ KONUĞUMUZ OLDU

  Devam

 • SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYI SSS/R UNVANLI ÜYELER SERGİSİ

  Devam

 • SİLLE SANAT SARAYI 8. ÜYELER BULUŞMASI BEYŞEHİR’DE YAPILDI

  Devam

 • KONYA İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ 13. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

  Devam

 • AHMED ALBUSAİDİ SİLLE SANAT SARAYI ÜYELERİ İLE BULUŞTU

  Devam

 • "GÖLGE" KONULU 2019 YILI DÖRDÜNCÜ ÜYELER ARASI YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI

  Devam

 • KUMANOVO PHOTO CLUB FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

  Devam

Sille Sanat Sarayı

İletişim

Bize Ulaşın

Adres

Şeyh Sadrettin Mahallesi, Turgutoğlu Sokak, No:32 Öncü Apt. Zemin Kat D:1 Meram - Konya

Telefon

0.332.3208284 - 0.542.7342888,

E-Posta

sillesanat@sillesanat.com

İletişim